A gazdasági élet számos szereplőjével egyeztetett a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium az Energiastratégiáról

A Nemzeti Energiastratégia kialakítása során a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) mindvégig törekedett az energetikában érdekeltek bevonására, ezért a stratégiai dokumentumba a gazdaság több mint 110 szereplőjének – ipari, tudományos, szakmai és társadalmi szervezetek – véleménye épült be.

Kormány 2011. július 13-i ülésén elfogadta a Nemzeti Energiastratégia 2030 című tervezetet és elrendelte az Országgyűléshez való benyújtását. A parlamenti tárgyalás végén az Energiastratégiát országgyűlési határozat formájában hirdetik ki. A kormánydöntést egy 30 napos nyilvános konzultáció előzte meg, amely során nemcsak az Energiastratégia, hanem a hozzá kapcsolódó környezeti értékelés és gazdasági hatáselemzés is véleményezhető volt.

Az Országgyűlés az stratégia elfogadásával felhatalmazást ad a Nemzeti Energiastratégia keretrendszerébe illeszkedő cselekvési tervek kidolgozására, amelyek a megfogalmazott célok eléréséhez szükséges részletes intézkedéseket tartalmazzák majd. Ezt követi a jogszabályi környezet stratégiához igazítása, végül erre épülhetnek rá a támogatási és pénzügyi rendszerek. Az Energiastratégia a hozzá illeszkedő egyéb koncepciókkal, cselekvési tervekkel (éghajlat-, megújuló energia, energiahatékonysági, épületenergetikai, ásványvagyon gazdálkodási) és ágazati (közlekedési, vidék-, felsőoktatási) stratégiákkal egészül ki egységes stratégiai célrendszerré. A Nemzeti Energiastratégia megvalósulását a három évenkénti beszámoló és felülvizsgálat biztosítja.

A teljes cikk elolvasható a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium honlapján.

"A környzeti értékelés a nemzeti energiastratégia 2030 -ig, kitekintéssel a 2050-re c. dokumentum stratégiai környzeti vizsgálatához" című dokumentum letölthető itt.
 



cimkék: